Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Sport

29 maja 2020

GWIAZDA POŁUDNIA - PIERWSZA ETAPÓWKA MTB W SEZONIE 2020

0 442

Piąta edycja rasowej, górskiej przeprawy organizowanej przez Cezarego Zamanę pod Babią Górą będzie pierwszą etapówką MTB w sezonie 2020. Zawodniczki i zawodnicy spragnieni mocnych wyzwań będą rywalizować od 9 do 12 lipca.

 

POLECAMY

Gwiazda Południa przez cztery lata wypracowała sobie silną markę. Podobnie silna była wiara jej organizatorów, tj. Cezarego Zamany i samorządowych władz Makowa Podhalańskiego, Stryszawy i Wadowic, że zaplanowana na 2020 rok odsłona odbędzie się. Komitet organizacyjny pozostawał ze sobą w stałym kontakcie, wspólnie reagując na zachodzące zmiany związane z pandemią COVID-19.

 

 

 

 

„Pragnę podziękować władzom samorządowym Stryszawy, Makowa Podhalańskiego i Wadowic za to, że ani na moment nie straciły wiary, że uda się nam przeprowadzić piątą edycję Gwiazdy Południa. Dzięki temu możemy zorganizować naszą imprezę na najwyższym poziomie pod kątem organizacji, jak i bezpieczeństwa” – mówi dyrektor sportowy Gwiazdy Południa, Cezary Zamana.

 

 

 

 

Oznacza to, że w czwartek 9 lipca rozpocznie się czteroetapowa rywalizacja, w tym roku odbywająca się pod hasłem „Diabelska przeprawa MTB”. Do pokonania będzie m.in. wjazd na Jałowiec i Mędralową. Każdy z tych szczytów leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Nowością będzie etap w Wadowicach ze zboczami Leskowca. Na dystansie Pro czekać będzie 7 000 m, a na ½ Pro – 4 000 m przewyższeń.

 

 

W związku z wciąż obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi imprez sportowych, być może nadchodząca edycja pozbawiona będzie elementów, z których Gwiazda Południa do tej pory słynęła: występów lokalnych artystów, stołów suto zastawionych góralskim jadłem czy cieszących się wielką popularnością...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy