Autor: Maciej Machowski

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kampery i rowery - marchewka z groszkiem

Gdziekolwiek zobaczy się taki dom na kółkach, z pewnością na tyle będzie miał bagażnik z rowerami, tylko że najczęściej z jakimiś gratami do dojazdów z kempingu po bułki, albo zwiedzania miasta. A co by było, gdyby rower nie był dodatkiem do kamperowania tylko jego celem? W końcu idea #vanlife zakorzeniła się już nieco w światku offroadowym – coś w tym musi być.

Czytaj więcej

Nowa Madone SLR tylko na elektronice!

Siódma generacja Treka Madone ujrzała światło dzienne podczas Criterium du Dauphine niecały miesiąc przed oficjalnym launchem modelu, który miał miejsce 30 czerwca 2022. Wtedy dziennikarze i widzowie mogli podpatrzyć nowe Madonki pod zawodnikami teamu Trek Segafredo. Dziś pokazujemy kilka najważniejszych zmian i detali. Więcej o rowerze przeczytacie w lipcowym wydaniu magazynu bikeBoard. 

Czytaj więcej

RockShox Flight Attendant

RockShox wprowadza do oferty widelce i dampery sterowane elektronicznym systemem Flight Attendant. 

Czytaj więcej

Virtual Tour of Slovenia na platformie Rouvy – pościgaj się z Rogoličem

Każdy chciałby móc zaplanować w tym roku wakacje. Żeby jeszcze bardziej nakręcić apetyt na wzięcie pod uwagę Słowenii, ich krajowe biuro promocji turystyki połączyło siły z lokalnym klubem kolarskim i agencją medialną i zorganizowało wirtualne gran fondo najciekawszymi drogami Słowenii.

Czytaj więcej

Mistrzostwa świata UCI w e-kolarstwie

Kolarski światek najczęściej narzeka na konserwatywność międzynarodowej organizacji kolarskiej – UCI, a tu zaskoczenie – jako pierwsza międzynarodowa organizacja „klasycznych” sportów UCI weszła w świat e-sportu. 9 grudnia odbyły się szosowe mistrzostwa świata pań i panów. Transmisję na żywo ze Zwifta robił Eurosport a zapis można oglądnąć na YouTube. 2 wyścigi w 2h relacji – kompaktowo, nowocześnie. Trasa dostępna dla każdego – odwrócona ósemka w świecie Watopia. Można się sprawdzić i porównać.

Czytaj więcej

Goodyear Eagle F1 Tubeless Complete

Cena: 269 zł – 700x25 i 28C, 309 zł – 700x0 i 32C 
Masa: 274 g (700x25C)
CentrumRowerowe.pl

Czytaj więcej

Balsam Pomorski 500 ml, czyli Pomorska 500

Pomorska 500 to trzeci wyścig w cyklu ultrabikepackingowych imprez organizowanych przez Leszka Pachulskiego z ekipą.

Czytaj więcej

Kolarstwo w czasach zarazy

Sezon 2020 z pewnością przejdzie do historii jako wyjątkowy ze względu na pandemię i wysiłki związane z jej spowolnieniem. Odwołano lub przełożono wiele słynnych wyścigów: Strade Bianche, Milan-San Remo, Tirreno-Adriatico, flandryjsie klasyki, Paris-Roubaix, Liège-Bastogne-Liège , Flèche Wallonne, Giro d’Italia, i wiele innych… Władze wielu regionów apelują o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów towarzyskich. Jak w tej sytuacji podtrzymywać kolarskie hobby? Na szczęście technologia trenażerów i połączonych z nimi platform internetowych bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku lat.

Czytaj więcej

Jak zdobyć KOM-a – Analiza 12 000 prób na legendarnym podjeździe

Typowa przejażdżka lub trening. Jechałeś tę trasę już dziesiątki razy. W miarę zbliżania się do podnóża najważniejszego podjazdu wzbiera w Tobie ochota na sprawdzenie się – może tym razem uda się uzyskać nowy PR, pokonać kolegów albo nawet zdobyć KOM-a? Jaką obierzesz strategię? Rozpoczniesz powoli i od połowy dasz z siebie wszystko, a może lepiej zaatakować wcześnie i końcówkę jakoś przecierpieć? A co by było, gdyby 
tak pojechać dokładnie na wyznaczonym progu tętna lub mocy?

Czytaj więcej