Autor: Karolina Kozela-Paszek

Dietetyk z wieloletnim doświadczeniem. Posiada międzynarodowe certyfikaty w kilku specjalizacjach. Uczestniczka ogólnopolskich zjazdów, laureatka wyróżnień za specjalny wkład w rozwój dietetyki. Obecnie dietetyk kadry Olimpijskiej pływaków oraz łyżwiarzy szybkich. Prowadzi wielu profesjonalnych sportowców na poziomie międzynarodowym, w tym mistrzów Świata oraz Europy. Ma za sobą 16 lat kariery sportowej. Kilkukrotna zwyciężczyni Pucharu Polski i medalistka Mistrzostw Polski XC oraz XCM.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

3400 kcal w bidonie

To jest marzenie wielu zawodników: nie pakować do kieszonek żeli, a mieć w jednym bidonie coś, co starczy na cały wyścig. Czy jest to możliwe? Jakie magiczne składniki należy wsypać do czarnoksięskiego kotła, by uzyskać taki napój bogów?

Czytaj więcej

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Każdy, kto zaczynał odchudzanie, wie, jak trudny jest to proces i jak wiele wymaga cierpliwości i wysiłku. Pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej jest możliwe dzięki zbilansowanej diecie, prawidłowemu treningowi oraz wprowadzeniu do swojego życia zdrowych nawyków.

Czytaj więcej

Słoneczna witamina D3

Witamina D3 jest jedną z najważniejszych dla zdrowia substancji, które organizm każdego człowieka może samodzielnie wytwarzać dzięki oddziaływaniu promieni słonecznych na skórę.

Czytaj więcej

Kawa. Znaleźć ideał

Dla wielu z nas tzw. mała czarna jest nieodłącznym elementem poranka, spotkania z przyjaciółmi czy rodziną. Jest też często wypijana przez sportowców przed treningiem. 

Czytaj więcej

Naturalne leki przeciwzapalne

Ból i uczucie przetrenowania stanowią częstą przypadłość w sporcie wyczynowym. Duża intensywność i częstość treningów powodują, że dochodzi do mikrourazów mięśni i tkanek zaangażowanych w wysiłek.

Czytaj więcej

Zrób to sam: musli

Węglowodany (inaczej cukry, sacharydy), obok białek i tłuszczy, stanowią podstawowy składnik pokarmowy codziennej diety. Wartość odżywcza sacharydów to 4 kcal na 1 g produktu.

Czytaj więcej

Tłuszcz w diecie – wróg czy przyjaciel?

Wielu osobom, w tym sportowcom, tłuszcz kojarzy się z niezdrową dietą, otyłością i chorobami. Czy trafne jest przekonanie, że od tłuszczu tyjemy?

Czytaj więcej

Jedzenie na dobry humor

Dobry humor, dobre nastawienie i samopoczucie – stan, który każdy z nas lubi, do którego dążymy, którego sobie nawzajem życzymy i nad którym pracujemy. To taki stan, który mimo zmęczenia fizycznego można odczuwać po dobrze wykonanym treningu, podczas chwil relaksu i czasem po dobrym posiłku.

Czytaj więcej

Twoja forma zapisana we krwi

Dla sportowców badanie krwi to element przygotowania do zawodów, o którym nie wolno zapominać. Dlatego przekładanie go na inny termin to treningowe zaniedbanie. Krew prawdę Ci powie, więc nie bój się sprawdzać, co Ci w żyłach płynie.

Czytaj więcej